אמיר כוכבי מקדם בית ספר פרטי איזורי בלב שכונה בהוד השרון

שכונת נווה הדר היא אחת השכונות הפחות מטופוחת בהוד השרון. באופן כללי, ראש העיר מר אמיר כוכבי מעדיף להשקיע אצ מרצו בשכונות החדשות, למשל, נטיעות ופרקים חדשים דווקא בצמידות לפרק 4 העונות, היכן שיש כבר עצים. אבל זה לא מונע מאמיר כוכבי לקדם בית ספר "פרטי" איזורי עבור ילדי רעננה, כפר סבא, פתח תקווה וראש העיר בלב השכונה הזו. גם כך השכונה סובלת מבעיות סביבתיות בגלל הקירבה שלה לתע"ש ולכביש 5. אבל כנראה שזה לא מונע מהעייריה לקדם בית ספר איזורי שיביא מאות מכוניות חדשות אל לב השכונה כל יום.

מבחינה חוקית, זה אינו בית ספר פרטי. זהו בית ספר המוכר על ידי משרד החינוך כבית ספר רשמי. אבל הוא גם זכאי לתשלומי הורים מוגדלים. בתי ספר רבים גובים תשלום מההורים. למשל, בית ספר אורט יגבה עד 8000 ש"ח בשנה עבור עזרים במגמות כמו אופנה. מעל 10,000 ש"ח, יש צורך באישור מיוחד של משרד החינוך. על פי הדוחות הכספיים של עמותת "תמר", בתקציב של 8,000,000 ש"ח לערך על בערך 20 כיתות עם בממוצע 26 תלמידים בכיתה, תשלומי ההורים עומדים על 15,000 ש"ח לערך. העמותה אומנם טוענת שהמקום פתוח לכולם והתשלום הוא רק עבור חומרי יצירה. אבל הלימוד בשיטה הזו מבוסס על אומנות, ציור ויצירה. כך שבפועל אני לא חושב שילד יכול ללמוד מבלי לרכוש את חומרי היצירה. בעיני, זה בית ספר פרטי לכל דבר ועניין, גם אם משרד החינוך "חושב" אחרת.

יתרה מכך, המבנה המתוכנן אמור לקום על יער מקומי. המקום נקרא בפי אנשים השכונה "יער הוד השרון". אל תתינו לאמיר כוכבי להרוס את היער!

דף הפייסבוק של התנועה "שומרים על הוד השרון ירוקה"

סרטון בו נציג השכונה מדבר על הבעיה.

יער הוד השרון

הרחובות הסמוכים ליער הוד השרון

One thought on “אמיר כוכבי מקדם בית ספר פרטי איזורי בלב שכונה בהוד השרון”

  1. הבעיה נוגעת לא רק לתחבורה לבית הספר. עצם כבר בזמן בניית בית הספר יווצרו בעיות חמורות. משאיות שיכנסו לשם, כלים כבדים שיעבדו.

    יש לנו ניסיון במקומות אחרים, שכאשר בוצעו פרויקטים אז משאיות החריבו את כל הסביבה. גם כאשר היא היתה אמור ליד מוגנת. גם ליד נווה הדר יש איזורים רגישים מאוד מבחינה סביבתית שעלולים להיפגע.

    גם החלק הצפוני של נחל הדר עלול להיפגע בזמן בניית שכונות חדשות. כל איזור רגיש מבחינה אקולוגית חייב להיות מוגן בגדרות. ולצערי, העירייה לא תמיד מקפידה על כך .

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות