פקיד היערות הוד השרון

פקיד היערות הוא אחת הפונקציות החשובות בעירייה בהגנה על העצים ובהבטחת שלמותם. זהו תפקיד קשה ותובעני, רב אחריות ולחצים. על פי חוק, כל כריתה של עץ צריכה לקבל רישיון מפקיד היערות.

מטבע הדברים, פקיד היערות צריך לעמוד בלחצים רבים ולממש מדיניות מורכבת וסבוכה. הוא צריך לרצות את התושבים המוטרדים מ-"הליכלוך" שהעץ יוצר, מתושבים שרוצים לשפץ את בתיהם או ששורשי העצים גורמים להם נזק. עבור הקבלנים, העצים הם מטרד. וכשמתחילים בניה הם נוהגים "לגלח" את כל השטח.

מעטים מודעים עד כמה עצים תורמים לערך הנכס שלהם ועד כמה השארתם יכולה לחסוך להם אנרגיה וכסף. עץ מקרר את הסביבה שלו באופן משמעותי. עץ ליד הבית, אומנם משיר עלים, אבל הוא מביא שירת ציפורים וריחות נעימים. עצים הם נכסים של כולנו. הסברה נכונה יכולה לעזור גם לעצים וגם לבני האדם.

לכן, אנחנו, כירוקים בהוד השרון, נפעל להעצים את פקיד היערות ולהעניק לו יכולות נוספות. לא נסתפק באדם אחד הנאלץ להתרוצף בכל העיר על מנת להתמודד עם תושבים כועסים וקבלנים לחוצים. אלא למחלקה, שתכלול גם יכולות הסברה, פיקוח והסברה. אין זה משום שהכסף הציבורי הוא קל ערך בעיננו, אלא להפך, משום שאנחנו מאמינים שהשקעה בעצים היא ההשקעה הטובה ביותר בעתיד העיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות