"ככה לא בונים שירותים" – ד"ר אלון גלבוע וחברי האופוזיציה פועלים להסדרת מתקני השירותים בהוד השרון לפי מדיניות

אם יש משהו לא נעים, זה לראות גבר עומד בפארק ציבורי ומשקה את הצמחיה, או אפילו ילדים לחוצים שצריכים לרוץ הביתה כי "בא לי קקי". ברור ששירותים ציבוריים בקרבה לגן ציבורי יכולים לשפר את איכות החיים של כולם. בעולם אידאלי, אפשר היה לבנות שירותים בכל גינה ציבורית, אבל אנחנו לא חיים בעולם שכזה. קיימות מגבלות רבות, ולעיתים, למשל, בשל שיקולי מקום או סביבה, עדיף לא לבנות. ואם בונים, צריך לפי פרמטרים ברורים, גלויים, הגיוניים ונכונים. איזו גינה זכאית לשירותים ציבוריים? האם למשל גינה כמו גן הגולן בהוד השרון, שלוקח 5 דקות ללכת אליה, או גינה הנמצאת ליד מתחם 1200 ומשרתת הרבה יותר ילדים שלעיתים לוקח יותר זמן לרדת למטה?

גנים ציבורים הם נכסים של הציבור, והעיריה צריכה לנקוט בהם ברגישות מתוך כבוד למהותם. אי אפשר סתם ככה להחליט לשים שירותים כי זה מתאים למישהו בעין, או יראה טוב בפייסבוק. נראה שבעיריית הוד השרון הרעיון של עבודה לפי פרמטרים הוא רעיון מוזר, ובכלל, לשתף את הציבור לגבי המשאבים שלו זה קונספט מנוכר.

הבאים לפרק הציבור ברחוב השחר התפלאו כאשר הם הבחינו בעובדי העייריה מודדים שטח בגינה הציבורית. הסתבר להם, שמשום מה, העירייה החליטה לפנק דווקא את הגינה שלהם בשירותים ציבוריים. מאחר שהתושבים הביעו התנגדות, החליטה העירייה להסתפק בהצבה של גדרות, מה שעורר חששות אצל התושבים, כל על פניו אין מקום לגדרות שכאלו בגינה המשרתת ילדים.

אי לכך, כתב ד"ר אלון גלבוע, עו"ד מכתב למנכל העירייה. בעקבות פניה זו סולקה הגדר.

לכבוד
רן היילפרן מנכ"ל העירייה
הנדון: סילוק גדר ברזל מסוכנת מגן ציבורי ברחוב השחר
לפני מספר שבועות הציבה העירייה גדר ברזל מסוכנת בצידו הדרומי של הגן וחסמה שטח ירוק המשמש לבאי בגן.
ככל הנראה הגדר הוצבה במטרה לתחום את מקום בניית תאי שירותים, ובשל התנגדות דיירי
הסביבה טרם החלו העבודות.
מביקור במקום עולה שהגדר שהוצבו בסמוך למתקני המשחקים מהווה סכנה וחושפת את
הילדים לאירוע פציעה ונזקי גוף לפיכך, הינך מתבקש להנחות את הגורמים הרלוונטים בעירייה לפעול לפירוק מיידי של הגדר המסוכנת ולמוע בכך פגיעה פוטנציאלית בילדים ומבקרים וזאת עד לקביעה סופית באשר לבניית שירותים.
לטיפולך המהיר אודה.
.
בברכה,
ד"ר אלון גלבוע, עו"ד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נגישות