אודות – רם אגמון

אני נשוי ואב לילדים, רוכב אופניים בשעות הפנאי והייטקיסט בעוונותי.

אני מתגורר בהוד השרון משנת 2005. כשהגענו, ידענו שהעיר הזו פחות מוצלחת מערים כמו רעננה וכפר סבא. אבל האמנו שהעיר תשתפר. אני מתגורר בשכונת גיל עמל, כשהגענו, ידענו שאין שביל אופניים למרכז העיר, אבל חשבנו שהעיר תשתפר. היא לא. ולהפך.

התחלתי להיות פעיל חברתי כבר בשנות התשעים של המאה הקודמת. בהתחלה, עסקתי בפעילות בתחום המחשבים, עזרתי לתפעל את אחת מרשתות הפורומים הראשונות בישראל (ultinet). לאחר מכן, הייתי בוועד המנהל של עמותת המקור. האמנתי שבזכות הטכנולוגיה אפשר לעזור לצמצם פערים בחברה. שנגישות למחשבים תעזור לילדים משכבות מוחלשות לקדם את עצמם ואת הסביבה שבהם הם חיים.

הייתי חבר בצוות החינוך של הועדה הלאומית לטכנולוגית חברת המידע במשרד האוצר ועזרתי להקים כיתות מחשבים, בין השאר גם בבית הספר הדמוקרטי בהוד השרון.

פעילות נוספת שבה עסקתי היתה ההתארגנות כנגד חוק המאגר הביומטרי. במסגרת התארגנות זו הצלחנו להביא למודעות הציבור את הנושא המורכב הזה. עבדנו בקבוצה עם חלוקת משימות, ופעלנו באסטרטגיה כשהגדרתי כאסטרטגית היתוש. מאחר שאנחנו חלשים, קטנים וחסרי תקציבים, עלינו לפעול כמו יתושים. לזמזמם באוזן עד שהרעש נקלט. אסטרטגיה זו שולבה במספר רב של סרטונים (לפני הרשתות החברתיות) ואיפשרה לנו להציג מסרים, לגייס פעילים ולהגיע לחדשות הארציות. בשיא המאבק, הצלחנו להגיע לידיעה אחת בשבוע באחד העיתונים המרכזיים.

כשהמחאה החברתית החלה בשנת 2011, הקמתי את האתר המרכזי של הפעילים מתוך מטרה לתאם בין הפעילים השונים ולקדם את מטרות המחאה.

במקביל, עבדתי כיועץ אירגוני לשיפור איכות הניהול באירגונים. את המימוש של הידע הזה ניסיתי לרכז בפוסט הזה.

כהשהגעתי לגיל 50, חשבתי להפסיק עם כל פעילות חברתית. אמרתי לעצמי, ניתן לצעירים לדאוג לעתידים ואני אעשה למנוחתי. בשנים האחרונות התמקדתי בסיקור נושאים סביבתים, בעיקר באיזור הירקון. למדתי את השטח. חשבתי שאוכל לברוח אל הירוק לעסוק בטיפוח הגינה שלי ובאופן כללי לנוח ולשכוח שאני חי במדינת ישראל.

לצערי, המציאות טפחה על פני והתחלתי לסבול ממפגעים סביבתיים. הבעיות רדפו אותי בביתי. החל מבעיות זיהום אוויר מהמט"ש (אבל לא רק), בעיות במערכת החינוך וגם בעיות רעש. נאלצתי לחזור לפעילות. מסיבה זו הקמתי את האתר הזה, ועל כן גם אני מנסה להוביל תנועה סביבתית חברתית בהוד השרון. תנועת הירקונים.

אתם מוזמנים להצטרף לערוץ שלי.

התקווה שלי שכולנו נירגע, שהטבע יגיע אל תוך העיר. שאנשים יקחו הפסקה מהמירוץ ויכולו לנוח עם המשפחות שלהם.

קחו לכם רגע להנות ממה שיש כה קרוב אלינו.

כיום אני מבצע כיום פרויקטים עבור חברות טכנולוגיה עילית. עבדתי עבור מגוון חברות, מחברות הזנק, חברות ישראליות גלובליות ותאגידי ענק בין לאומיים. הפרויקטים כוללים תכנון, הקמה ובניה של מערכות מידע לטיפול בכמויות מידע גדולה (ביג דאטא), תכנון והקמה של מערכות בדיקות אוטומטיות בסביבות הלקוחות ובסביבות ענן. בעבר, תיחזקתי את מערכות הביג דאטא של קונדואיט (המערכת הגדולה ביותר מסוגה בישראל בזמנה, כולל מערכות יתירות וגיבוי). כמוכן, עסקי בייעוץ לגופים פיננסים שונים, חברות ביטוח ותעשיה.

כמו כן עסקתי בייעוץ אירגוני בתחום בקרת תהליכי הניהול (iso) לעשרות חברות שירותים בארץ, חברות שמירה, ניקיון, פיתוח ועוד.

פרויקטים במסגרת הפעילות החברתית שלי:

יעוץ למנה"ר (מנהל הרכש של משרד הביטחון), בנושא שימוש במערכות תוכנה חופשית.

ניהול והקמה של כנסים עבור התעשיות הביטחוניות.

ייעוץ ומימוש פרויקט עבור ממר"ם ו-8200 בהטמעה של מערכות חופשיות. 

השתתפתי בוועדה הלאומית לטכנולוגיית המידע במשרד האוצר, בתחום תוכנה חופשית במערכות החינוך. במסגרת פעילותי זו הפקתי מסמכים רבים בתחום השימוש בתוכנה חופשית עבור משרד האוצר והייתי בקשר עם גורמים שונים במשרד החינוך ובתחום המסחרי (גוגל).

יזמתי מאבק למען זכויות חיילי המילואים במהלכו פורסמו כתבות באמצעי תקשורת שונים כולל כתבת מגזין בערוץ 1. 


נגישות